O Iwakki

Kim jestem ?

Nazywam się Ewa Kołodziejczyk.

Aby zaakcentować oryginalność i niepowtarzalność moich prac, są one opatrzone moim pseudonimem artystycznym „Iwakki”. Przygodę z projektowaniem oraz szyciem rozpoczęłam w wieku 14 lat kiedy to, pod okiem mamy, która jest krawcową stawiałam pierwsze kroki na mojej drodze zawodowej.

W 1999 roku uzyskałam tytuł zawodowy, krawiec odzieży damskiej lekkiej w Brzegu. Swoją pasję rozwijałam w Technikum Odzieżowym we Wrocławiu, gdzie w  2002 roku obroniłam pracę dyplomową. Tym samym, uzyskałam tytuł zawodowy technik technologii odzieży.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w pracowni miarowo – usługowej w Brzegu. Posiadam doświadczenie w szyciu strojów z epoki późnego średniowiecza (XIV/XV w.) ponieważ należałam do bractwa rycerskiego. Pierwszą pracownię, firmę atelier Iwakki otworzyłam w 2013 roku, w Holandii. W międzyczasie pracowałam w pracowni krawieckiej.

W 2013 roku rozpoczęłam szkołę mody, projektowanie mody oraz wykonywanie konstrukcji damskiej, w Holandii. Debiutancką kolekcję zaprezentowałam w Holandii pod nazwą Iwakki 2013/2014 Od września 2014 roku rozpoczęłam przygotowania do egzaminu, wykonywanie konstrukcji ubiorów damskich oraz dziecięcych, szkoła mody w Holandii.

W 2015 roku pomyślnie zdałam egzamin i uzyskałam dyplom zawodowy. Po uzyskaniu dyplomu, postanowiłam wrócić do kraju.

W 2019 roku uzyskałam uprawnienia instruktora praktycznej nauki zawodu. Instruktor praktycznej nauki zawodu to profesjonalista posiadający wyspecjalizowaną wiedzę zawodową. W ten sposób zostałam instruktorem w zawodzie krawiec.

Wieloletnie doświadczenie zawodowe nauczyło mnie, profesjonalnie, ekskluzywnie oraz rzetelnie realizować moje projekty. Zawsze wierzę w swoje umiejętności, które prowadzą do satysfakcjonującego efektu końcowego moich projektów.
Dziś spełniam się jako projektantka i konstruktor ubioru.


Kolekcja Iwakki wiosna-lato 2013


Top z dzianiny.
Top i spódnica projekt Iwakki.
Pierwsza siedziba atelier Iwakki w Holandii.
W Holandii powstała nazwa artystyczna Iwakki.